Font Size
   

Lazebník sevillský v Solingenu

Lazebník sevillský naplnil divadlo velkým veselím

 

Bouřlivé ovace po velké árii Una voce poco fa


Barbora Polášková okouzlila v roli nejen díky atraktivnímu zjevu, ale také díky jejímu třpytivému, zvonivému mezzosopránu. Bouřlivé ovace měla po velké árii Una voce poco fa.

https://www.solinger-tageblatt.de/solingen/barbier-sevilla-erfuellt-theater-grosser-heiterkeit-8795800.html

 

Cherubiniho Medea v Divadle J.K.Tyla v Plzni

Luigi Cherubini: Medea, Divadlo J.K.Tyla v Plzni - červen 2017

Lidové noviny, 8.6.2017, Helena Havlíková

I když v plzeňské verzi dostala Barbora Polášková jako Medeina důvěrnice Neris příležitost v jediné árii, využila ji svrchovaně s velkým hudebním citem. Její barevný mezzosoprán se usadil, probarvil, získal intonační přesnost a také herecky skvěle charakterizovala oddanost a zároveň strohou přísnost důvěrnice vůči své despotické velitelce. Předvedla, že není malých rolí a její výkon patřil k největším zážitkům večera.

 

Nově uvedená opera Carmen ve Slezském divadle splnila očekávání diváků

Georges Bizet: Carmen, Slezské divadlo Opava - duben 2016

Opavský deník, 30.4.2016, Jana Gélová

Titulní role Carmen v podání Barbory Poláškové bylo excelentní po všech stránkách. Suverénním pěveckým i hereckým výkonem potvrzuje, že mezi mladými operními pěvci jsou výrazné osobnosti. Boří dřívější mýty o "urostlých" operních divách, protože opavská Carmen je vysoká, štíhlá, a přesto vládne krásným barevným mezzosopránem.

 

Premiéra Žítkovské bohyně Jana Vičara

Moravská filharmonie Olomouc - prosinec 2015

Hudební rozhledy, 2/2016, Hana Špundová

Tato působivá, vyvážená kompozice a skvělé výkony interpretů byly odměněny dlouhým intenzivním potleskem. Barbora Polášková „v roli Surmeny“ skutečně excelovala. Part zazpívala velmi přesvědčivě bez nejmenších problémů a vynikla v něm její krásná barva hlasu.

 

Operní film o filmu

Národní divadlo Moravskoslezské Ostrava - Tři přání, říjen 2015

Divadelní noviny, 9.11.2015, Josef Herman

Asi proto sestavil partituru ze stylově diametrálně odlišných pasáží, vlastně svým způsobem filmových sekvencí či záběrů: od symfonické hudby, přes hravý operní jazyk až po jazzové tance dvacátých let a písně Černošky Dinah (postava přesně pro tmavší podmanivý hlas a pěknou postavu Barbory Poláškové).

 

Strana 1 z 4